Manicure hybrydowy zawładnął obecnym rynkiem i wiele kobiet nie wyobraża już sobie powrotu do innego sposobu malowania paznokci. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ sam zabieg ma rzeczywiście wiele zalet. Niestety czasem zdarza się, że hybryda się nie utrzymuje się wystarczająco długo lub nieestetycznie odpryskuje już w trakcie noszenia. Istnieją na szczęście domowe sposoby, żeby wydłużyć trwałość paznokci, tak aby zachowały nienaganny wygląd jeszcze dłużej. Podpowiadamy, co można zrobić w tej sprawie.

Trwałość hybrydy – zadbaj o nią już w trakcie robienia manicure

Wiele kobiet, które zaczęło już korzystać z tego rodzaju zabiegów, zastanawia się nad tym, jak przedłużyć trwałość hybrydy. Dobrze wykonane paznokcie powinny utrzymywać się minimalnie 2 tygodnie. Zależy to oczywiście od wielu czynników, a na część z nich można samodzielnie wpłynąć. Odpryski i schodzenie lakieru większymi płatami może być spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem płytki paznokcia. To jest najpopularniejszy problem, zwłaszcza dla kobiet, które samodzielnie wykonują taki manicure w domu.

Jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru bazowego należy dokładnie usunąć pozostałości po wcześniejszych zabiegach 🤭 i idealnie wygładzić płytkę. Kolejnym krokiem jest odsunięcie skórek oraz odtłuszczenie paznokci. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy dedykowanych do tego specjalistycznych preparatów. Dopiero po tym można swobodnie nałożyć primer, który zwiększy przyczepność, a przez to trwałość lakieru. Zdecydowanie warto zainwestować w dobry produkt, ponieważ to on ma jako pierwsza kontakt z oczyszczoną płytką paznokcia. Wybierając primer od renomowanego producenta, można mieć pewność, że jest wysokiej jakości.

Jeżeli nawet zdecydujemy się na skorzystanie z usługi profesjonalnego manicure w salonie kosmetycznym, nadal możemy się borykać z problemem szybko odchodzącego lakieru. Na trwałość lakieru hybrydowego oprócz jakości użytych produktów oraz prawidłowej techniki wykonania wpływa również pierwotny stan płytki paznokcia. 

Suspendisse faucibus interdum posuere lorem. Pulvinar sapien et ligula ullamcorper malesuada proin libero nunc. Purus semper eget duis at tellus at urna condimentum mattis. Et tortor at risus viverra adipiscing at in tellus integer. Malesuada fames ac turpis egestas sed tempus urna et pharetra. Ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit pellentesque. Semper viverra nam libero justo laoreet.

Inną kwestią, która niestety często jest zaniedbywana podczas wykonywania manicure czy pedicure w domu jest czas utwardzania. Ten punkt dotyczy zarówno długości naświetlania, jak i pozycji ułożenia dłoni. Należy dokładnie pilnować liczby sekund sugerowanej przez producenta danej linii kosmetyków. Trzymanie za krótko może skutkować tym, że lakier nie utwardzi się prawidłowo, przez co będzie podatny na zarysowania lub może samoistnie odpadać. Z drugiej strony zbyt długi czas pod lampą może być niekorzystny dla naszej skóry. Dlatego też trzeba regularnie wymieniać żarówki, żeby zadbać o stan techniczny urządzenia. 


										avataar

Stylizacja paznokci od zawsze była moją pasją, którą chciałam rozwijać każdego dnia i tak pasja stała się pracą, a praca owocem – jakim jest marka Effective Nails. 20 letnie doświadczenie w stylizacji paznokci pozwala mi kreować innowacyjne szkolenia z zakresu zdobnictwa artystycznego paznokci i warsztatów podnoszenia kwalifikacji technicznych.

Agnieszka Glegocińska

Effective Master Educator